Yazılar geri dön
Kategori: Pazarlama Teknikleri Etiketler: , , ,

Pazarlama için dijital uygulamalar

İnternet dünyasında bir birinden işe yarar o kadar çok araç var ki her biri çalışmalarımızda bize kolaylıklar sağlıyorlar. Pazarlama dünyası çoğu zaman zamansızlıktan şikayet ederler, girişimlerse yapılacak işlerin çokluğu ile çalışan eksikliğinden şikayetçidirler. 

Her iki taraf için de çözüm olabilecek bu 6 aracı mutlaka inceleyin. Daha önce paylaştığımız yüzlerce araç gibi bunlar da kullananlara oldukça zaman kazandıracaktır.

Google Analytics:

Büyük bir Google Analytics hayranı olarak (2007’den beri kullanırım) girişiminiz için daha yararlı olabilecek ücretsiz bir uygulama daha bulamayacağınızın garantisini verebilirim. Girişiminiz illa ki büyük bir girişim olmak zorunda değil, blogunuz veya çalıştığınız şirketin Analytics hesapları da sizler için hayat kurtaracak bilgiler içeriyor diyebiliriz. Mutlaka Analytics kullanın ve detaylı kullanmayı öğrenin. Çalışansanız şirketinize, girişim sahibiyseniz projenize ücretsiz katma değer sağlayacağınızı göreceksiniz.

SEMRush:

SEO çalışmalarına yatırım yapıyorsanız süreci kendinizin de bağımsız olarak takip etmesinde fayda vardır. Bunu yapabileceğiniz kısmen ücretsiz iyi bir araç SEMRush. Rakip araştırmalarında da size oldukça fazla ipucu verecektir. Büyük bir iş sahibiyseniz ücretli versiyonunu mutlaka denemelisiniz.

Buffer: 

Sosyal medya yönetimi artık her şirketin vazgeçilmezi. Fakat bir çok şirket için ajans ile çalışmak maliyetli olduğu için kendi içinde çözümler üretiyor. Sizde içerde sosyal medya yönetimi yapıyorsanız Buffer sizin için inanılmaz zaman kazandıracak kaliteli bir uygulama.

FollowerWonk:

Twitter hesabınızdan attığınız Tweet’lerin zamanını ve etkisini ölçüp takip edebileceğiniz ve Twitter’daki paylaşımlarınızı düzenleyebileceğiniz faydalı bir araç.

Stockup: 

Blog yazıyorsanız, sunum yapıyorsanız kısaca görsel ihtiyacınızın çok olduğu bir iş yapıyorsanız Stockup bir çok stok fotoğraf sitesine göre daha faydalı bir çözüm ortağınız olabilir.

Webrazzi PRO: 

İstatistikler, her zaman ihtiyacımızın olduğu şeylerdendir. Özellikle karşılaştırmalar yapacağımız veya bir şeyler anlatacağımız zaman dijital dünyaya dair istediğimiz veriyi bulmak oldukça zor olabiliyor. 7 gün ücretsiz kullanımı olan Webrazzi PRO burada devreye giriyor ve sizin için güzel bir istatistik kaynağı sunuyor.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

Değerlendirmek için yıldıza tıklayın!

Ortalama puan 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yazılar geri dön