Yazılar geri dön

Google Play Geliştirici Hesabı Nasıl Açılır?

Uygulamanızı Google Play Store üzerinde yayınlamak için öncelikle bir Google Play Geliştirici Hesabı açmanız gerekiyor. Yayınlayacağınız bütün uygulamalar bu hesabınızda olacaktır. Bu arada hemen belirtelim, çeşitli kaynaklarda bu hesabın adı, Google Play Console Hesabı olarak da geçer. Dolayısıyla aklınız karışmasın 

Şimdi, gelin Google Play Geliştirici Hesabı açmak için yapmanız gerekenleri adım adım inceleyelim;

1. Öncelikle Google Play Console‘a gitmeli ve buraya uygulama yüklerken kullanacağınız Google Hesabınız(Gmail) ile giriş yapmalısınız.

2. Bir sonraki adım olarak, Geliştirici Sözleşmesi‘ni kabul etmeniz gerekiyor (Geliştirici Sözleşmesi’ni buradan okuyabilirsiniz)

Sözleşmeyi okuyup kabul ettikten sonra Ödeme İşlemine Devam Et butonuna tıklayarak kayıt için gerekli ödeme adımına geçebilirsiniz.

3. Google Play Geliştirici Hesabı açmak için kayıt ücreti olarak 25$ ödemeniz gerekiyor.

Açılan ekranda kredi kartı veya banka kartı bilgilerinizi girin ve Ödeme Yap butonuna basarak satın alma işlemini tamamlayın.

Bu ücret, Google tarafından bir defaya mahsus tahsil ediliyor. Ücreti ödeyip hesabınızı aktif hale getirdiğinizde, artık dilediğiniz kadar uygulamayı (Google Play kurallarına uygun iseler) yayınlama hakkına sahip oluyorsunuz.

Google Play Geliştirici Hesabı Nasıl Açılır?

Tebrikler! Google Play Geliştirici Hesabı‘nızı başarılı bir şekilde oluşturdunuz. Artık Google Play üzerinde Android uygulamalar yayınlamaya hazırsınız.

İçeriği Puanlayabilirsiniz !

Değerlendirmek için yıldıza tıklayın!

Ortalama puan 0 / 5. Oy sayısı: 0

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.

Yazılar geri dön